Lefkoşa Kız - Erkek Öğrenci Yurtları | CityDorm

20 Ara

Lefkoşa Kız – Erkek Öğrenci Yurtları

            Lefkoşa, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesinin bulunduğu bir şehirdir. Her he kadar üniversitelerin kendi yurtları bulunsa da sürekli artan öğrenci sayısı ile bazen yeterli olmayabilir. Bu durumda özel yurtlar devreye girer. Bu yurtlar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan yurtlar olup gayet modern binalardır.

 Yurtların Özellikleri

            Lefkoşa kız – erkek öğrenci yurtları genelde üniversitelere yakın yerlerde konuşlandırılmıştır. Yürüyerek gidilebileceği gibi üniversite öğrencilerine ücretsiz otobüslerle de ulaşım imkanı sağlanmaktadır. Lefkoşa kız – erkek öğrenci yurtları, bir öğrencinin rahatça kalabilmesi ve güvenli bir şekilde barınması için tüm imkanları bulundurmaktadır. 7/24 güvenlik ve resepsiyon hizmeti vardır.

            Yangın dedektörleri, led Tv, kablosuz internet, çamaşır yıkama ve ütü hizmeti olan, deposu, otoparkı bisiklet park yeri, ön ödemeli ve kartlı elektrik sayaç kontrol sistemi olan binalarda her odada tam donanımlı mutfak hizmeti vererek öğrencinin dilediği zaman kendi yemeğini yapabilme imkanı da sunulmuştur. Binalar modern yapılarda inşa edilmiştir.

 Yurt Odaları

            Lefkoşa kız – erkek öğrenci yurtları odaları ocak, mikrodalga fırın, tabak- çatal gibi mutfak gereçleri klima, internet, çelik kasa, halı, battaniye, lavabo, buzdolabı, led tv, uydu yayını, elbise dolabı komodin, duşa kabin, ortopedik yatak, çalışma masası, havlu ve sıcak su gibi imkanları bulunan bir öğrencinin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı barınma yerleridir. Bazı binalarda öğrencilerin kendilerine ait balkonları da bulunmaktadır. Odalar temiz ve ferahtır.

            Öğrencinin huzurlu bir ortamda barınıp derslerini çalışmalarını prensip edinen yurtlar buna göre hizmet verir. Ayrıca rezidans öğrenci yurtları, 3 ayrı yatak odası, salonu, mutfağı, 2 Wc’ si ve banyosu olan 3 + 1 daireleri ve 2 yatak odası salon, mutfak, 2 Wc ve banyosu bulunan 2 + 1 daireleri ile hizmet vermektedir. Bu daireler şık ve konforludur. Öğrencilerin ders aralarında ve boş zamanlarında spor yapma imkanı bulunan spor salonu da bulunmaktadır. Bu yurtlarda genelde kahvaltı ücrete dahildir. Nevresim, yastık ve yorgan değişimi haftalık olarak yapılır. Etüt odası bulunan yurtlarda bölümlere göre ayarlama yapılmıştır. Diş hekimleri için geniş lavabo, mimarlar için çizim masası gibi.

Leave a Reply

WhatsApp chat