Yakın doğu Üniversitesi Yurtları | CityDorm

14 Ara

Yakın Doğu Üniversitesi Yurtları

            Yakın Doğu Üniversitesi, öğrencileri için hemen hemen her bütçeye uygun, en iyi ve güvenli şekilde barıma ihtiyaçlarından yararlanmaları için her türlü olanağını tahsis etmiştir.

 Yurt Odaları ve Özellikleri

            Yakın Doğu Üniversitesi yurtları, kampüsün kuzeyinde olup 4 blok halinde inşa edilmiştir. 1+1, 2+1 ve süper lüks stüdyo daire şeklinde tasarlanmıştır. Dairelerde, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak teknik donanım mevcuttur. Yaşam şartlarının en kaliteli olması amaçlanarak hazırlanan bu öğrenci dairelerinde, öğrenci sayısı kadar yatak, çalışma masası elbise dolabı, buzdolabı, koltuk takımı, orta sehpa ve televizyon sehpası, yemek masası ve sandalyeleri, klima, elektrikli ocak ve fırın, çamaşır makinesi, kirli elbiseler için dolap, LCD televizyon, uydu ve internet altyapısı ile bir öğrencinin kendini evinde gibi hissedip ihtiyaç duyacağı konforu sağlamaktadır. Tüm bina ve daireler kesintisiz sıcak su sistemiyle donatılmış olup, yakın doğu üniversitesi yurtları, lüks bir şekilde döşenerek öğrencilerin ders dışındaki yurt hayatlarında hiç bir eksik olmadan rahat ve güvenli bir şekilde barınmaları sağlanmıştır.

 Yurtlara Kayıt Yaptırma ve Yurt Odalarının Özellikleri

            Yakın Doğu Üniversitesi Yurtları, üniversitenin yurt dışındaki temsilciliklerinden ve kampüste bulunan yurt kayıt bürosundan yaptırılır. Yurtlarda kayıtlı eski öğrenciler her yeni dönemde ücretin % 25′ ini yatırarak rezervasyon kaydı yaptırabilmektedir. Ücretleri ise dairenin özelliklerine göre değişiklik göstermekte, yıllık olarak belirlenmekte olup yurtlara kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin önce okul kaydını yaptırıp okul numarası alması gerekir. Bundan sonra yurt kayıtları yapılmaktadır. Yurtlar kız ve erkek öğrenciler için ayrıdır. Ekonomik ve lüks olarak ikiye ayrılır. Ekonomik yurtta yurt ve okul arasında ulaşım, güvenlik, temizlik, kantin, ısınma ve aydınlatma hizmetleri verilmektedir. İçinde bir öğrencinin ihtiyaç duyacağı her türlü eşya mevcuttur.

            Kahvaltı öğle yemeği ve akşam yemeği hizmetleri verilen yurtta daire ücretleri sınıfına göre farklılık gösterir. Ayrıca yakın doğu üniversitesinin Park Palace Rezidans ve Girne merkez yurtlarında süper lüks daireleri de öğrencilerin hizmetindedir. Karma yurtlarda ise odalarda kalacak öğrenci sayısına göre yatak, tuvalet, banyo, televizyon, telefon, buzdolabı, internet bağlantısı ve merkezi ısıtma sistemi mevcuttur. Temizliği plan dahilinde yapılmaktadır.

Leave a Reply

WhatsApp chat