Yakın Doğu Yurtları | CityDorm

12 Ara

Yakın Doğu Yurtları

            Bir şehirden başka bir şehre taşınmak, herkes için olduğu kadar öğrenciler için de zor bir süreçtir. Ailelerinden, arkadaşlarından ve diğer sevdiklerinden ayrılmak, genç yaştaki bireyler için her ne kadar cesaret verici bir olay olarak görülse de öğrenciler, belki de ilk kez ailelerinin yanından uzun süre ayrılacakları için ev sıcaklığında bir ortam ararlar. Özellikle de Kıbrıs gibi denizaşırı ülkelere gitmek durumunda kalındıysa bu durum öğrenci için daha zor bir hal alır.

 Aile Sıcaklığında Öğrenci Yurtları

            Kız öğrencilere, erkek öğrencilere ve karma şekilde konaklama hizmet veren yakın doğu yurtları öğrencilere ev sıcaklığında konaklama hizmeti sunar. Öğrencilerin yemek, konaklama, çamaşır gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayan yurtlarda yeni arkadaşlıklar edinen öğrenciler ailelerinin yanında konaklıyormuş hissine kapılırlar. Yurtların her bir odasında öğrencilere özel çalışma masası, giyinme dolabı, televizyon, banyo, tuvalet gibi donatılar bulunur. Bu sayede öğrenciler, odalarından çıkmadan tüm ihtiyaçlarını giderebilirler. yakın doğu yurtları bünyesinde bulunan ortak sosyalleşme alanında yeni arkadaşlıklar edinebilen öğrenciler, öğrenim süreleri boyunca konaklayabilecekleri ve ömür boyu sürecek dostluklar kazanabilecekleri bir ortama kavuşurlar.

 Tüm Yurtlarda Ücretsiz İnternet

            Tüm yurtlarda ücretsiz internet hizmetinin sunulması, öğrencilerin ders çalışırken büyük avantaj yakalamasını sağlar. İnternet aracılığı ile e-kitap okuyabilen ve online olarak deneme sınavlarına girebilen öğrencilerin fatura dertleri yoktur. yakın doğu yurtları bünyesinde sunulan hizmetlerde her şey dahil konsepti hakimdir. Bu nedenle öğrenciler kullandıkları su, elektrik, doğal gaz gibi ihtiyaçları için ayrıca ücret ödemek zorunda kalmazlar.

 Oda Arkadaşı Sizin İnisiyatifinizde

            Tekli ve çoklu konaklama seçeneklerinin sunulduğu odalarda öğrenciler isterse tek başına konaklayabilir. Yurt masraflarını azaltmak ve sosyalleşmek isteyen öğrenciler 2 ve daha fazla sayıda konaklamanın yapılabileceği yurt odalarını tercih edebilirler. Cinsiyete göre ayrılan ve karma olarak da yapılandırılabilen yurtlarda yüksek güvenlik önlemleri alınmıştır. Öğrenciler, yüksek güvenlik önlemleri dahilinde ailelerinin gözü arkada kalmadan konaklayabilir, yurt kütüphanesinde derslerini çalışabilirler. Kameralı ve özel güvenlik sistemleri ile donatılan yurtlar sayesinde ailelerin de içi rahat eder. Özellikle üniversitenin ilk yıllarında öğrencilere büyük avantaj sağlayan yurtlar uygun maliyetlidir.

Leave a Reply

WhatsApp chat